Darmowa wysyłka za zakupy od 150 zł 

Wysyłka w ciągu 24h

REGULAMIN ZAKUPÓW DETALICZNYCH

Regulamin, na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) oraz art. 8 i nast. ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827 z późn. zm.) Regulamin jest udostępniony nieodpłatnie za pośrednictwem Sklepu, powyższe zapewnia możliwość zapoznania się z jego treścią przed zawarciem umowy.

Sklep internetowy robik.radom.pl, działający pod adresem www.robik.radom.pl, prowadzony jest przez firmę ROBIK Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu, ul. Marywilska 30, KRS 0000689540, NIP 9482611208, REGON 367971050

Kontakt ze Sklepem - za pośrednictwem poczty elektronicznej: kontakt@robik.radom.pl,telefonicznie: 508616661, pisemnie na adres: Marywilska 30, 26-600 Radom.

Słowniczek:
Sklep - prowadzony przez firmę ROBIK Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu, ul. Marywilska 30, sklep internetowy działający pod adresem: www.robik.radom.pl, sprzedający towary za pośrednictwem Internetu,
Dni robocze - wszystkie dni tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy,
Czas realizacji zamówienia - czas, w jakim Sklep skompletuje zamówienie i przekaże je przewoźnikowi realizującemu wybraną przez Klienta formę dostawy,
Klient - osoba fizyczna posiadająca pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej dokonująca zakupów w Sklepie,
Konsument - osoba w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego,
Konsultant - osoba obsługująca Klienta w Biurze Obsługi Klienta (BOK), porozumiewająca się z konsumentem telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub pisemnie,
Konto Klienta - baza zawierająca dane Klienta służące min. do realizacji składanych zamówień, historię zamówień, preferencje Klienta dotyczące wybranych funkcjonalności Sklepu, dane dotyczące wpłat,
Przelew tradycyjny - płatność wykonywana przez Klienta w banku poprzez konto internetowe lub stacjonarne lub na poczcie,
Przelew elektroniczny - płatność wykonywana przez Klienta z konta bankowego on-line, za pośrednictwem systemów płatności on-line,
Punkt Odbioru robik.radom.pl - punkt prowadzony przez firmę ROBIK Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu, ul. Marywilska 30 w którym można odebrać zamówienie zrealizowane przez Sklep,
Kodeks Cywilny - Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 (Dz. U. z 2014 r. poz.121 z zm.),
Ustawa o prawach konsumenta - Ustawa o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 roku (Dz. U. z 2014 r poz. 827)
Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 (Dz. U z 2013 r poz. 1422 z zm.).


Przyjmowanie i realizacja zamówień.

 1. Sklep prowadzi sprzedaż towarów i usług za pośrednictwem sieci Internet. Informacje
  o towarach i usługach Sklep zamieszcza na stronie www.robik.radom.pl.

 2. Zamówienia od Klientów są przyjmowane poprzez stronę internetową www.robik.radom.pl, 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Składanie zamówień przez Internet jest możliwe pod warunkiem spełnienia przez system teleinformatyczny, z którego korzysta Klient następujących minimalnych wymagań technicznych:

 • System operacyjny: Windows lub Linux (z konsolą graficzną) lub Mac OS

 • Procesor: 1 GHz

 • RAM: 1 GB pamięci RAM

 • Dysk twardy: 8,0 GB wolnego miejsca

 • Karta graficzna: 256 MB pamięci obsługująca rozdzielczość 1024x768

 • Sterowanie: klawiatura, mysz

 • Opcjonalnie: słuchawki

 • Łącze internetowe o przepustowości minimalnej: download 512 kbit/s, upload 128 kbit/s

 • Przeglądarka internetowa z obsługą JavaScript IE (min. wersja 7) lub Google Chrome (min. wersja 13) lub Mozilla Firefox (min. wersja 10)

 1. Do dokonywania zakupów w Sklepie niezbędne jest posiadanie aktywnego konta poczty elektronicznej.

 1. W celu złożenia zamówienia Klient zobowiązany jest dokonać:

 • wyboru zamawianych towarów lub usług,

 • wyboru sposobu dostawy, spośród dostępnych oraz adresu dostawy i adresu, na jaki ma być wystawiona faktura (mogą to być różne adresy),

 • wyboru sposobu płatności spośród dostępnych w Sklepie.

 1. W wyniku złożonego przez Klienta zamówienia, Sklep przesyła do Klienta potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji na podany przez Klienta adres e-mail. Z tą chwilą, uważa się umowę sprzedaży pomiędzy Sklepem, a Klientem za zawartą. Do przesyłki zawierającej towar dołączony jest paragon imienny lub faktura VAT (o ile Klient wybrał ten dowód zakupu).

 2. W przypadku braku możliwości realizacji części zamówienia, Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji. Klient ma następujące możliwości:

 • częściowa realizacja - wybór przez Klienta tej możliwości powoduje zrealizowanie zamówienia dotyczącego wyłącznie dostępnych towarów,

 • anulowanie całości zamówienia,

  Jeśli Klient dokonał zapłaty za towar objęty zamówieniem - Sklep zwróci należność zgodnie z procedurą opisaną w Dziale VIII Zwrot należności Klientom.

 1. W przypadku braku zapłaty za towar objęty zamówieniem w terminie 14 dni od dnia złożenia zamówienia, Sklep anuluje złożone zamówienie, o czym Klient zostanie poinformowany, poprzez wysłanie wiadomości na podany przez Klienta adres e-mail.

 2. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania zamówień, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży w magazynie Sklepu lub u jego dostawców.

Zmiany w zamówieniach.

 1. Klient może dokonywać zmian w zamówieniu lub je anulować do momentu przygotowania zamówienia do wysyłki. Aktualny status zamówienia dostępny jest po zalogowaniu na konto Klienta w zakładce "Moje zamówienia". Wprowadzanie zmian możliwe jest poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod adresem kontakt@robik.radom.pl lub telefonicznie: 508616661.

 2. Zmiany zlecane telefonicznie, będą wprowadzane wyłącznie po zweryfikowaniu Klienta jako właściciela konta.

Ceny towarów.

 1. Wszystkie ceny towarów zamieszczone na stronie internetowej Sklepu:

 • podawane są w złotych polskich,

 • zawierają podatek VAT,

 • nie zawierają informacji dotyczących ewentualnych opłat celnych,

 • nie zawierają informacji dotyczących kosztów dostawy.

 1. Koszty dostawy uwidocznione w Sklepie dotyczą wysyłek na terytorium Polski. Koszt dostawy poza terytorium Polski ustalane są indywidualnie.

 2. Sklep zastrzega sobie prawo do przeprowadzania akcji promocyjnych, wyprzedaży i wprowadzania w nich zmian zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie regulaminami. Uprawnienie powyższe nie ma wpływu na ceny towarów w zamówieniach złożonych przed datą wejścia w życie zmiany, warunków akcji promocyjnych lub wyprzedaży.

 3. Promocje w Sklepie nie podlegają łączeniu, o ile regulamin promocji nie stanowi inaczej.

 4. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Klienta i określony w zamówieniu sposób. Aktualna tabela zawierająca informacje o kosztach dostawy dostępna jest w karcie produktu - zakładka Koszty wysyłki.

Czas realizacji zamówienia.

 1. Zamówienia realizujemy po potwierdzeniu przesyłki pobraniowej lub po zaksięgowaniu prawidłowej wpłaty na naszym rachunku bankowym. Aktualny status zamówienia dostępny jest po zalogowaniu na konto Klienta w zakładce "historia zamówień".

 2. Na terytorium Polski zamówienie może być dostarczone, według wyboru Klienta:

 • za pośrednictwem firmy kurierskiej lub do punktu odbioru (Paczka w Ruchu)

 • do Punktu Odbioru robik.radom.pl,

 1. Do krajów Unii Europejskiej zamówienie może być dostarczone przez firmę kurierską po wcześniejszym ustaleniu kosztów wysyłki.

 2. Ze względu na rodzaj towarów, Sklep zastrzega sobie możliwość wyłączenia niektórych form dostawy, o czym Klient będzie poinformowany na Stronie produktowej.

 3. Sprawdzenie stanu przesyłki i określenie charakteru naruszenia lub zniszczenia opakowania dokonane w obecności kuriera, w tym sporządzenie protokołu szkody, ułatwi Sklepowi rozpatrzenie reklamacji.


Formy płatności. Rozpoczęcie realizacji zamówienia.

1. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary z dostawą na terytorium Polski:

a. Przesyłka kurierska pobranie - płatność u kuriera, realizacja zamówienia rozpoczyna się po zakończeniu procesu składania zamówienia,

b. Przelew bankowy, przelew elektroniczny - realizacja zamówienia rozpoczyna się po wpłynięciu wpłaty na rachunek bankowy Sklepu.

                    Dane potrzebne do przelewu:
ROBIK Sp. z o.o.
26-600 Radom
ul. Marywilska 30
Numer rachunku SANTANDER: PL 55 1090 2590 0000 0001 3726 6520 (SWIFT WBKPPLPP)

W tytule przelewu wpisz dane kupującego: imię nazwisko adres email oraz numer zamówienia.
Prawidłowy tytuł znajdziesz w potwierdzeniu zamówienia.
Wpisanie prawidłowego tytułu wpłaty umożliwia automatyczne zaksięgowanie przelewu oraz szybszą realizację zamówienia.

Na wpłatę czekamy 5 dni od zakupu.
Po  tym terminie zamówienie zostanie automatycznie anulowane.
c. Karta płatnicza, przelew on-line w jednym z systemów płatności elektronicznych akceptowanych przez Sklep. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po otrzymaniu przez Sklep potwierdzenia poprawnego wykonania operacji od operatora płatności.
W naszym sklepie możesz szybko zapłacić poprzez Przelewy24 kartą płatniczą lub szybkim przelewem. Przelewy24 obsługuje już ponad 280 banków.


d. PAYPO - płatność odroczona. Kup dzisiaj zapłać w ciągu 30 dni bez żadnych dodatkowych kosztów.

PayPo zapłać później

2. Zamówienia z dostawą poza terytorium Polski mogą być opłacone przelewem bankowym, przelewem elektronicznym lub kartą płatniczą w jednym z systemów płatności elektronicznych akceptowanych przez Sklep. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po otrzymaniu płatności na rachunku bankowym lub potwierdzenia poprawnego wykonania operacji od operatora płatności.

3. W przypadku wybranych towarów, Sklep zastrzega sobie możliwość wyłączenia niektórych form płatności za zamówienie, o czym Klient będzie poinformowany na Stronie produktowej.Odbiór przesyłki.


            
art. 545 par. 2 kc
    W razie przesłania rzeczy sprzedanej na miejsce przeznaczenia za  pośrednictwem przewoźnika, kupujący obowiązany jest zbadać przesyłkę w  czasie i w sposób przyjęty przy przesyłkach tego rodzaju; jeżeli  stwierdził, że w czasie przewozu nastąpił ubytek lub uszkodzenie rzeczy,  obowiązany jest dokonać wszelkich czynności niezbędnych do ustalenia  odpowiedzialności przewoźnika.

Zwroty i reklamacje powinny być adresowane na adres:
ROBIK Sp. z o.o.
ul. Marywilska 30
26-600 Radom

 1. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary z dostawą na terytorium Polski:

 • płatność przy odbiorze, realizacja zamówienia rozpoczyna się po zakończeniu procesu składania zamówienia,

 • przelew bankowy, przelew elektroniczny, karta płatnicza w jednym z systemów płatności elektronicznych akceptowanych przez Sklep. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po otrzymaniu przez Sklep potwierdzenia poprawnego wykonania operacji od operatora płatności, w przypadku przelewu bankowego - po wpłynięciu wpłaty na rachunek bankowy Sklepu.
  Dane potrzebne do przelewu:
  ROBIK Sp. z o.o.
  26-600 Radom
  ul. Marywilska 30
  Numer rachunku SANTANDER: PL 55 1090 2590 0000 0001 3726 6520 (SWIFT WBKPPLPP)

 1. Zamówienia z dostawą poza terytorium Polski mogą być opłacone poprzez przelew bankowy, przelew elektroniczny, karta płatnicza w jednym z systemów płatności elektronicznych akceptowanych przez Sklep. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po otrzymaniu przez Sklep potwierdzenia poprawnego wykonania operacji od operatora płatności, w przypadku przelewu bankowego - po wpłynięciu wpłaty na rachunek bankowy Sklepu.

 2. W przypadku wybranych towarów, Sklep zastrzega sobie możliwość wyłączenia niektórych form płatności za zamówienie, o czym Klient będzie poinformowany na Stronie produktowej.

Formy/koszty wysyłki.

Formy oraz koszty wysyłki dostępne są na naszej stronie informacyjnej: https://robik.radom.pl/content/koszty-wysylki
oraz na stronie produktu.
Darmowa wysyłka dotyczy zamówień na terenie Polski.
Koszty wysyłki zagranicznej ustalane są indywidualnie.

POZA GRANICE NASZEGO KRAJU NIE WYSYŁAMY PACZEK POBRANIOWYCH.


SPOSOBY DOSTAWYNAZWACZAS DOSTAWYCENA
Odbiór osobisty Odbiór osobisty Towar odbierzesz osobiście w naszym sklepie w PIĄTEK  w godzinach 12-17 Darmowa!
Przesyłka kurierska - Przedpłata Przesyłka kurierska - Przedpłata Dostawa 1-2 dni robocze 14,00 zł
Przesyłka kurierska - Pobranie Przesyłka kurierska - Pobranie Dostawa 1-2 dni robocze - zapłacisz kurierowi przy odbiorze 19,00 zł
Przesyłka kurierska DPD - Przedpłata Przesyłka kurierska GLS - Przedpłata Dostawa 1-2 dni robocze 14,00 zł
Przesyłka kurierska DPD - Pobranie Przesyłka kurierska GLS - Pobranie Dostawa 1-2 dni robocze - zapłacisz kurierowi przy odbiorze 19,00 zł
Paczkomaty 24/7 InPost Paczkomaty 24/7 InPost Przesyłkę odbierzesz w paczkomacie InPost. Dostawa 1-3 dni robocze 14,00 zł
Paczka w Ruchu Paczka w Ruchu Przesyłkę odbierzesz w kiosku Ruch. Dostawa 2-6 dni robocze 8,00 zł

ODBIÓR OSOBISTY

Odbiór osobisty możliwy jest po otrzymaniu potwierdzenie spakowania zamówienia.
Miejsce odbioru: Radom, ul. Marywilska 30
Termin odbioru osobistego: PIĄTEK w godzinach 12-17ZWROT DO NADAWCY NIEODEBRANEJ PRZESYŁKI

Nieodebranie paczki opłaconej z winy odbiorcy pociąga za sobą konsekwencje w postaci naliczenia opłat związanych z nadaniem przesyłki, za zwrot do nadawcy oraz magazynowanie przesyłki. Koszt ten powstaje po 7 dniach od otrzymania zwrotu i wynosi 3zł za dobę. W momencie gdy wartość opłat przekroczy wartość towaru - towar trafi do utylizacji.

ZWROT DO NADAWCY NIEODEBRANEJ PRZESYŁKI POBRANIOWEJ

Nieodebranie paczki pobraniowej z winy odbiorcy pociąga za sobą konsekwencje w postaci wezwania do zapłaty i pokrycia powstałych kosztów.

Jeśli Kupujący odmawia opłacenia kosztów poniesionych przez naszą firmę sprawę kierujemy do firmy widnykacyjnej.

Reklamacje.

 1. Nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem Sklepu, Klient może zgłaszać pod adresem kontakt@robik.radom.pl lub listownie na adres firmy. W reklamacji Klient powinien podać swoje imię i nazwisko, adres do korespondencji, rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości związanej z funkcjonowaniem Sklepu.

 2. Sklep zobowiązany jest do wydania towaru bez wad. W przypadku stwierdzenia wady towaru Klientowi przysługuje w szczególności uprawnienie do złożenia reklamacji w terminie 2 (dwóch) lat od daty doręczenia towaru i 1 roku od daty stwierdzenia wady towaru. Na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym, Klient może żądać naprawy towaru, wymiany towaru na wolny od wad, obniżenia ceny towaru albo może odstąpić od umowy sprzedaży.
  W takim przypadku Klient powinien odesłać towar na adres Sklepu:

  ROBIK Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu, ul. Marywilska 30, 26-600 Radom

  Do odsyłanego towaru należy dołączyć potwierdzenie wpłaty lub dowód zakupu z opisem reklamacji.

 3. Sklep niezwłocznie, jednak najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki z reklamowanym towarem, ustosunkuje się do złożonej reklamacji i poinformuje Klienta o dalszym postępowaniu. Sklep zwróci Klientowi równowartość ceny towaru. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego (paczka ekonomiczna), Sklep zwraca po rozpatrzeniu reklamacji zgodnie z procedurą opisaną w Dziale VIII Zwrot należności Klientom.

Zwrot należności Klientom.

 1. Z zastrzeżeniem odpowiednich postanowień Ustawy o prawach konsumenta, w przypadku zaistnienia okoliczności zobowiązujących Sklep do zwrotu należności wpłaconych przez Klienta na rzecz Sklepu, zwrot ten następuje nie później niż w terminie 14 dni od otrzymania przesyłki.

 2. Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
 3. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za niedokonanie zwrotu należności lub jego opóźnienie, jeżeli nastąpiło to z powodu przekazania przez Klienta błędnych danych osobowych (imię, nazwisko, adres) lub błędnego numeru konta.

Dane osobowe.

 1. Składając zamówienie w Sklepie, Klient wyraża zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych oraz na ich przetwarzanie dla celów realizacji umowy. Podanie danych osobowych przez Klienta jest dobrowolne, jednak brak zgody na ich przetwarzanie uniemożliwia zrealizowanie zamówienia przez Sklep. Klient ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych osobowych.

 2. Dane osobowe są chronione zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. Nr 101 z 2002 r., poz. 926 z późn. zm.) w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich.

 3. W przypadku wyrażenia przez Klienta dodatkowej zgody dane osobowe będą przetwarzane przez Sklep w celu informowania Klienta o nowych towarach, promocjach i usługach dostępnych w Sklepie.

 4. Klienci Sklepu mają prawo wglądu do swoich danych osobowych, poprawiania ich oraz żądania usunięcia.

Postanowienia końcowe.

 1. Umowa sprzedaży zawierana jest między Klientem a firmą ROBIK Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu, ul. Marywilska 30.

 2. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za blokowanie przez administratorów serwerów pocztowych przesyłania wiadomości na adres e-mail wskazany przez Klienta oraz za usuwanie i blokowanie wiadomości e-mail przez oprogramowanie zainstalowane na komputerze używanym przez Klienta.

 3. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za błędy w obsłudze zamówienia lub innych dyspozycji Klienta, powstałe wskutek przekazania przez Klienta błędnych danych. Sklep wykorzystuje pliki cookies do obserwacji sposobów użytkowania strony robik.radom.pl. Rodzaje plików cookie, z których korzysta Sklep to:

  Cookies sesji - działają tylko podczas przeglądania stron serwisu umożliwiając tym samym prawidłowe ich funkcjonowanie,

  a. Cookies trwałe - pozostają na komputerze po odwiedzeniu strony robik.radom.pl.

  b. Cookies podmiotów zewnętrznych - umożliwiają dostosowanie wyświetlanej strony do preferencji Klienta

  Klient ma możliwość korzystania ze strony internetowej bez wykorzystywania mechanizmu cookies, ale może to oznaczać, że niektóre funkcje lub usługi Sklepu nie będą działać poprawnie. Jeśli Klient nie wyraża zgody na korzystanie z plików cookies powinien, w dowolnym momencie, zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

 4. Ewentualne spory pomiędzy Klientem będący Konsumentem, a Sklepem, zostaną poddane rozstrzygnięciu sądu właściwego zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego z dnia 17 listopada 1964 roku (Dz. U. Nr 43, poz. 296 z późn. zm.).

 5. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, a w szczególności Kodeksu Cywilnego, Ustawy o prawach konsumenta oraz przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 6. Niniejszy Regulamin obowiązuje od dnia 25 grudnia 2014 roku do odwołania.

 7. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. Wszelkie zmiany Regulaminu wchodzą w życie w terminie wskazanym przez Sklep, nie krótszym niż 7 dni od daty udostępnienia ich na stronie www.robik.radom.pl. Zamówienia złożone przed datą wejścia w życie zmian do niniejszego Regulaminu są realizowane na podstawie zapisów obowiązujących w dniu złożenia zamówienia.

REGULAMIN ZAKUPÓW HURTOWYCH

Sklep Internetowy www.robik.radom.pl prowadzi sprzedaż hurtową za pośrednictwem sieci Internet.

Aby otrzymać dostęp do cen hurtowych należy zarejestrować się na stronie www.robik.radom.pl oraz przesłać na adres: hurt@robik.radom.pl dokumenty rejestrowe firmy (wpis do CEIDG, nr NIP). Po weryfikacji otrzymają Państwo dostęp do panelu sklepu z cenami hurtowymi.
Rejestracja wiąże się z akceptacją ogólnych warunków sprzedaży zawartych w niniejszym regulaminie. Rejestracja oznacza podanie swoich danych teleadresowych firmy niezbędnych do realizacji zamówienia oraz stworzenie loginu i hasła w celu logowania się na stronie. Rejestracja jest całkowicie bezpłatna.

Dane te będą wykorzystywane przez naszą firmę jedynie w celu realizacji zamówienia czyli do dostarczenia Klientowi przesyłki i dokonania rozliczeń i nie będą udostępnianie osobom trzecim.
W sprawach nie objętych niniejszym regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.

OFERTA

 1. Artykuły oferowane przez Sklep Internetowy www.robik.radom.pl są nowe. W przypadku otrzymania towaru z wadą fabryczną Klientowi przysługuje reklamacja w terminie 7 dni od otrzymania produktu.

 2. Wszystkie ceny towarów podajemy w cenach netto.

 3. Sklep www.robik.radom.pl zastrzega sobie prawo do dowolnych zmian cen produktów znajdujących się w ofercie bez uprzedzenia. Posiada on również prawo do usuwania i dodawania towarów do oferty, wprowadzania, odwoływania, jak i zmian akcji promocyjnych w dowolnym momencie.

 4. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia.

ZASADY SKŁADANIA ZAMÓWIEŃ

 1. Podstawą do realizacji złożonego przez Klienta zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza znajdującego się w końcowym etapie składania zamówienia. Wymagane jest prawidłowe wypełnienie wszystkich pól formularza.

 2. Zamówienia mogą być składane poprzez stronę www.robik.radom.pl lub telefonicznie pod nr 508616661.

 1. W przypadku podejrzeń o podanie nieprawdziwych danych Sprzedawca zastrzega sobie prawo do usunięcia zamówienia.

 1. Zamówienia są realizowane według kolejności ich otrzymania, aż do wyczerpania zapasów.

 2. Warunkiem zrealizowania zamówienia jest występowanie towaru w magazynie i/lub
  u dostawców sklepu.

 1. Klient jest informowany o stanie realizacji jego zamówienia. W razie braku danego produktu zostanie on uprzedzony o możliwości zmiany zamówienia, wydłużenia czasu dostawy lub anulowaniu zamówienia.

 1. Sprzedawca przyjmuje zamówienia 7 dni w tygodniu 24h/dobę w ciągu całego roku. Zamówienia złożone będą rozpatrywane pierwszego dnia roboczego od złożenia zamówienia.

 1. W wypadku braku zamówionego towaru w magazynach, klient będzie o tym niezwłocznie informowany. Może zdarzyć się, że niektóre artykuły prezentowane na stronie mogą być już wyprzedane za co serdecznie przepraszamy.

 1. Klient hurtowy nie ma możliwości wyboru koloru towaru, przedstawione zdjęcia pokazują aktualne wzory.

 2. Klient hurtowny nie ma możliwości zwrotu towaru.

 3. Po złożeniu zamówienia, do kupującego zostanie przesłane potwierdzenie o tym, że zamówienie zostało przyjęte.

 4. Do każdego zamówienia wystawiana jest faktura VAT.

FORMY PŁATNOŚCI

 1. Klienci z siedzibą oraz adresem dostawy na terenie Polski płacą należność za towar netto+podatek VAT i uiszczają kurierowi za pobraniem. Sprzedawca powiadomi Kupującego o kwocie i terminie dostawy drogą mailową.

 2. Klienci spoza terenu Polski płacą z góry wartość towaru. Klienci posiadający europejski Numer Identyfikacji Podatkowej ponoszą koszty wartości towaru netto oraz przesyłki. Klienci nie posiadający europejskiego Numeru Identyfikacji Podatkowej ponoszą koszty wartości towaru netto + 23%VAT oraz koszty przesyłki.

WYSYŁKA I CZAS REALIZACJI

 1. Przesyłki wysyłane są na adres umieszczony w formularzu zamówienia firmą kurierską
  w terminie 24-72 godziny. Czas dostawy może wydłużyć się, gdy kurier nie zastanie nikogo pod podanym adresem, lub z innych przyczyn leżących po stronie firmy kurierskiej. Sprzedawca nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane niewywiązaniem się przez firmy kurierskie.

 2. Obowiązkiem Klienta jest by przy odbiorze przesyłki dokładnie sprawdzić stan opakowania. Gdyby okazało się uszkodzone, koniecznie poproś kuriera o wypełnienie protokołu szkody
  i dokładne opisanie uszkodzeń oraz zabezpieczeń. Reklamacje dotyczące braku w towarze lub jego uszkodzenie w wyniku pracy firmy kurierskiej bez spisania protokołu szkody nie będą uwzględniane.

 3. Klientowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji w Sklepie w ciągu 7 dni od daty odebrania przesyłki w przypadku stwierdzenia w dostarczonym towarze:
  a - wad fabrycznych,
  b - niezgodności towaru z zawartym zamówieniem.

 4. W takim przypadku Klient proszony jest o skontaktowanie się z biurem obsługi klienta mailem na adres hurt@robik.radom.pl

 5. W przypadku odsyłania reklamowanego towaru należy dołączyć kopię faktury zakupowej. Sprzedawca nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

 6. Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas przesyłki z reklamowanym towarem. W przypadku uznania reklamacji, towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów towaru), Sprzedawca zwróci Klientowi równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu inne, dostępne u Sprzedawcy towary do wyboru. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego Sklep zwraca po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Firma Robik zastrzega sobie prawo do:
  a. wycofania poszczególnych produktów z oferty
  b. wprowadzania nowych towarów do oferty
  c. przeprowadzania i odwoływania wszelkiego rodzaju akcji promocyjnych i wyprzedaży,
  d. anulowania zamówień klienta, które zostały błędnie wprowadzone do systemu sprzedażowego

 2. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy kodeksu cywilnego.

 3. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim.

 4. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego.

Nie zastosowanie się do w/w zasad będzie skutkowało zerwaniem współpracy oraz utratą możliwości wykorzystania zdjęć i opisów produktów.